אודות מקימי בהיר

לפני כחמש שנים קעקענו על עורנו את הערך העליון העומד לנגד עינינו "ואהבת לרעך כמוך".

במהלך השנים מאז, המסר המקועקע השפיע על כל הרבדים בחיינו וחיזק בנו יותר ויותר את הרצון בחיים המשלבים נתינה משמעותית לקהילה, לאדם.

חוויה אישית שנקרתה בדרכנו הפגישה אותנו עם הקושי  שפוגשי הסרטן וסביבתם הקרובה חווים בהכלת מצבם. המידע הרב בו הם מוצפים לצד השינוי החד המתבקש באורחות חייהם הפיזיים והמנטלים רגשיים מייצרים עומס ומתח רב.

ככל שהעמקנו  מצאנו שכיום ישנה תמימות דעים לכך שלשקט נפשי ותזונה נכונה יש השפעה ניכרת על הריפוי. למעשה, רובנו לא מנהלים את חיינו בדרך זו וכשהסרטן פוגש אותנו המתח והלחץ רק גדלים, מצב הפוך מהנדרש לריפוי.  

בחיפוש אחרי פיתרון אישי הבנו שפינה של שקט עם תוכנית תומכת, יכולים להועיל לאנשים רבים. בהיר.

 

 


 

אילנית אבי-גיא

אילנית, יזמית ״בהיר״ מביאה איתה נסיון של למעלה מ-25 שנים בתפקידי ניהול בכירים.

מקרה פרטי שנפגשה בו אילנית טלטל את עולמה והניע אותה לחפש כל דרך להקים מרכז שיתן את התמיכה לפוגשי הסרטן.  ברוח היזמית האופיינית לה, רכשה אילנית ידע רב והבנה מעמיקה בתחום הטיפול האלטרנטיבי. אילנית גיבשה סביבה צוות של מנחים ומטפלים מהשורה הראשונה.  את אילנית מלווה מוטי לייבא שמהווה רוח גבית להקמת בהיר.


 

יורם רובינגר

היצירה, היצירתיות, האומנות והתרפיה במנדלה הם הבונוס הנפלא ב"בהיר". יורם רובינגר, בן זוגה של אילנית, אמן ומעצב, פועל בשיטה ייחודית לפיתוח חשיבה יצירתית המבוססת על הנחת היסוד שאומרת כי בנקודת הזמן הזו ההצלחה כבר איננה מובטחת למי שנשען על תבניות קיימות לאורך זמן. ההפך - המצליחים לאורך זמן הם מי שיוצרים בעצמם - את התבניות המשרתות אותם.

בתוכנית יפגיש יורם את המטופלים עם מעיין היצירה הפרטי שלהם, דרך הפעלות מעולם האמנות, התנסות ביצירת מנדלות, ויצירה בטבע מחומרים טבעיים.